Personal

Här hittar du kontaktuppgifter till personal på Scheeleskolan.

Rektor

Jessica Ambjörn
Telefon: 0221-252 01
E-post: jessica.ambjorn@koping.se

Biträdande rektor

Yvette Folin
Telefon: 0221-252 02
E-post: yvette.folin@koping.se

Expeditionen

Carola Löding
Telefon: 0221-252 00
E-post: scheeleskolan@koping.se

Övrig personal

Tiyodora Abdulahad (ABT)
Lärare modersmål arabiska
Telefon: 0221-252 05
E-post: tiyodora.abdulahad@koping.se

Abdiboqor Ali
Elevassistent
Telefon: 0221-252 05
E-post: abdiboqor.ali@koping.se

Ahmed Al-Haboobi
Lärare ma
Telefon: 0221-252 39
E-post: ahmed.al-haboobi@koping.se

Asaad Al-Jammali
Lärare ma och no
Telefon:0221-252 39
E-post: asaadsabeehhussein.al-jammali@koping.se

Isabelle Arbin, arbetslagledare år 9
Lärare sv och so
Telefon: 0221-252 34
E-post: isabelle.arbin@koping.se

Sviatlana Artell (ARS)
Lärare ma
Telefon: 0221-252 39
E-post; sviatlana.artell@koping.se

Jimmy Bladh (BLJ), arbetslagledare år 9
Lärare sv och so
Telefon: 0221-252 05
E-post: jimmy.bladh@koping.se

Peter Bärehag, (BÄP)
Specialpedagog
Telefon: 0221-256 91
E-post: peter.barehag@koping.se

Annelie Dahlgren (DAA)
Bilblioteket
Telefon: 0221-256 80
E-post: annelie.dahlgren@koping.se

Tobias Eckeskog (ECT)
Lärare idh
Telefon: 252 22
E-post: tobias.eckeskog@koping.se

Erik Einan (EIE)
Lärare so och en
Telefon: 0221-252 05
E-post: erik.einan@koping.se

Jeanette Elf (ELJ)
Lärare sv och so
Telefon: 0221-252 39
E-post: jeanette.elf@koping.se

Susanne Ferm (FMS)
Lärare ma och no
Telefon: 0221-252 34
E-post: susanne.ferm@koping.se

Peter Finger (FIP)
Lärare so och eng
Telefon: 0221-252 39
E-post: peter.finger@koping.se

Maher Gabarian (GAM)
Lärare moderna språk franska
Telefon: 0221-252 34
E-post: maher.gabarian@koping.se

Markus Gerhardsson (GEM)
Lärare
Telefon: 0221-252 34
E-post: markus.gerhardsson @koping.se

Victoria Gunnarsson (GUV)
Lärare hem och konsumentkunskap
Telefon: 0221-252 28
E-post: victoria.gunnarsson@koping.se

Lotta Gustafsson Karresmaa (GKL)
Lärare bild
Telefon: 0221-252 39
E-post: lotta.g.karresmaa@koping.se

Åsa Halldén (HAÅ)
Lärare svenska och so
Telefon: 0221-252 05
E-post: asa.hallden@koping.se

Lena Jonsson (JOL)
Elevassistent/Mentor
Telefon: 0221-252 05
E-post: lena.jonsson@koping.se

Emil Kaneryd (KAE)
Elevassistent
Telefon: 0221-252 05
E-post: emil.kaneryd@koping.se

Nina Lax (LAN)
Lärare no och schemaläggare
Telefon: 0221-252 39
E-post: nina.lax@koping.se

Seppo Laakso (LAS)
Lärare förberedelseklass
Telefon: 0221-252 32
E-post: seppo.laakso@koping.se

Johanna Lindbom (LIJ)
Lärare so, sv och en
Telefon: 0221-252 34
E.post: johanna.lindbom@koping.se

Emelie Loord Sundh (LOE)
Lärare sv
Telefon: 0221-252 05
emelie.loordsundh@koping.se

Anna Lund (LUA)
Skolsköterska
Telefon: 0221-253 15
anna.lund@koping.se

Lisa Mahoro
Socialpedagog
Telefon: 0221-252 00
E-post: lisa.mahoro@koping.se

Rickard Melin (MER)
Vaktmästare
Telefon: 073-699 51 80
E-post: rickard.melin@koping.se

Jaquelin Nunez Perez (NUJ)
Lärare spanska
Telefon: 0221-252 34
E-post: jaquelin.nunezperez@koping.se

Amina Nordlundh (NOA)
Studiehandledare Somaliska, lärare i eng
Telefon: 0221-252 05
E-post: amina.nordlundh@koping.se

Karin Olsson (OLK)
Lärare musik och matematik
Telefon: 0221-252 05
E-post: karin.olsson@koping.se

Carina Persson (PEC)
Elevassistent
Telefon: 073-699 51 89
E-post: carina.persson2@koping.se

Liselott Persson (PEL)
Elevassistent och IT-ansvarig
Telefon: 073-699 51 06
E-post: liselott.persson@koping.se

Eva Rapp Bengtsson (RAE)
Elevassistent
Telefon: 0221-252 34
E-post: eva.rapp-bengtsson@koping.se

Filip Rensfeldt (REF)
Lärare sv och so
Telefon: 0221-252 39
E-post: filip.rensfeldt@koping.se

Annika Risberg (RIA)
Fritidsledare, chillroom
Telefon: 0221-253 10
E-post: annika.risberg2@koping.se

Sandra Rosendahl (ROS)
Lärare tyska
Telefon: 0220-252 05
E-post: sandra.rosendahl@koping.se

Helena Sandberg (SAH)
Lärare textilslöjd
Telefon: 0221-252 21
E-post: helena.sandberg@koping.se

Markus Salin (SAM)
Lärare idrott och ma
Telefon: 0221-2525 34/ 0221-252 22
E-post: markus.sahlin@koping.se

Sonia Sandoval Fransson (SFS)
Lärare moderna språkval spanska, ma och fy
Telefon: 0221-252 05
E-post: sonia.fransson@koping.se

Tracy Schankin (SCT)
Lärare eng
Telefon: 0221-252 39
E-post: tracy.schankin@koping.se

Mustafa Sheikh (SHM)
Lärare träslöjd och ma
Telefon: 0221-252 21
E-post: mustafa.sheikhshouk@koping.se

Ida Solin (SOI)
Lärare so och sv
Telefon: 0221-252 28
E-post: ida.sohlin@koping.se

Marcus Store (STM)
Elevassistent
Telefon:
E-post: marcus.store@koping.se

Ulrika Sundström (SUU)
Lärare i hem- och konsumentkunskap
Telefon: 0221-252 28
E-post: ulrika.sundstrom@koping.se

Camilla Svärd (SVC)
Specialpedagog, lärare i matematik
Telefon: 073-699 60 52
E-post: camilla.svard@koping.se

Hanna Thunberg (THH)
Studie- & Yrkesvägledare
Telefon: 0221-252 35
E-post: hanna.thunberg@koping.se

Markus Tielinen (TIM)
Kurator
Telefon: 0221-252 31
E-post: markus.tielinen@koping.se

Beatrice Westerlund (WEB)
Lärare no och ma
Telefon: 0221-252 34
E-post: beatrice.westerlund@koping.se

Robert Ågren (AGR)
Elevassistent, Slussen
Telefon: 0221-252 37
E-post: robert.agren2@koping.se

Sidansvarig:

Senast uppdaterad: