Translate

Use Google translate to translate the web page. Kommunen takes no responsibility for the translations.

Lyssna

Vill du lyssna på innehållet på webben? Tryck på knappen ”Börja lyssna” nedan och använd kontrollen för att pausa, stoppa eller ändra volym.

Cookies

På denna webbplats använder vi cookies för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig.

Kontakt

Translate

Lyssna

Personal

Här hittar du kontaktuppgifter till personal på Scheeleskolan

Rektor

Jessica Ambjörn
Telefon: 0221-252 01
E-post: jessica.ambjorn@koping.se

Biträdande rektor

Yvette Folin
Telefon: 0221-252 02
E-post: yvette.folin@koping.se

Expeditionen
Carola Löding
Telefon: 0221-252 00
E-post: scheeleskolan@koping.se

Övrig personal

Tiyodora Abdulahad (ABT)
Lärare modersmål arabiska
Telefon: 0221-252 05
E-post: tiyodora.abdulahad@koping.se

Ahmed Al-Haboobi
Lärare  ma och no
Telefon: 0221-252 39
E-post: ahmed.al-haboobi@koping.se

Isabelle Arbin, arbetslagledare år 7
Lärare sv och so
Telefon: 0221-252 34
E-post: isabelle.arbin@koping.se

Risha Bahram (BAR)
Elevassistent
Telefon: 0221-252 00
E-post: risha.bahram@koping.se

Karoline Bergman (BEK)
Lärare idrott
Telefon: 0221-162 10
E-post: karoline.bergman@koping.se

Jimmy Bladh (BLJ), arbetslagledare år 9
Lärare sv och so
Telefon: 0221-252 05
E-post: jimmy.bladh@koping.se

Emelie Blomberg
Lärare sv och so
Telefon: 0221-252
E-post: emelie.blomberg@koping.se

Peter Bärehag, (BÄP)
Specialpedagog
Telefon: 0221-256 91
E-post: peter.barehag@koping.se

Annelie Dahlgren (DAA)
Bilblioteket
Telefon: 0221-256 80
E-post: annelie.dahlgren@koping.se

Erik Einan (EIE)
Lärare so och en
Telefon: 0221-252 05
E-post: erik.einan@koping.se

Jeanette Elf (ELJ)
Lärare sv och so
Telefon: 0221-252 39
E-post: jeanette.elf@koping.se

Göran Eriksson (ERG)
Lärare träslöjd
Telefon: 0221-130 63
E-post: goran.eriksson@koping.se

Susanne Ferm (FMS)
Lärare ma och no
Telefon: 0221-252 36
E-post: susanne.ferm@koping.se

Maher Gabarian (GAS)
Lärare moderna språk franska
Telefon: 0221-252 34
E-post: maher.gabarian@koping.se

Victoria Gunnarsson
Lärare hem och konsumentkunskap
Telefon: 0221-715 91
E-post: victoria.gunnarsson@koping.se

Lotta Gustafsson Karresmaa (GKL)
Lärare bild
Telefon: 0221-252 39
E-post: lotta.g.karresmaa@koping.se

Åsa Halldén (HAÅ)
Lärare svenska och so
Telefon: 0221-252 05
E-post: asa.hallden@koping.se

Jenny Hellsing (HEJ)
Studie- och yrkesvägledare
Telefon: 0221-252 35
E-post: jenny.hellsing@koping.se

Pegah Javaheri (JAP)
Kurator
Telefon: 0221-252 31
E-post: pegah.javaheri-mashhady@koping.se

Lena Jonsson (JOL)
Elevassistent
Telefon: 0221-252 39
E-post: lena.jonsson@koping.se

John Karnéus (KAJ)
Vaktmästare
Telefon: 0221-252 00
E-post: john.karnéus@koping.se

Nina Lax (LAN)
Lärare no och schemaläggare
Telefon: 0221-252 05
E-post: nina.lax@koping.se

Seppo Laakso (LAS)
Lärare förberedelseklass
Telefon: 0221-252 32
E-post: seppo.laakso@koping.se

Johanna Lindbom (LIJ)
Lärare so, sv och en
Telefon: 0221-252 34
E.post: johanna.lindbom@koping.se

Lisa Mahoro
Socialpedagog
Telefon: 0221-252 00
E-post: lisa.mahoro@koping.se

Bianca Melo Ekström
Lärare spanska, matematik
Telefon: 0221-252 05
E-post: bianca.meloekstrom@koping.se

Anna Mourujärvi (MOA)
Skolsköterska
Telefon: 0221-253 15
E-post: anna.mourujarvi@koping.se

Amina Nordlundh (NOA)
Studiehandledare Somaliska, lärare i eng
Telefon: 0221-252 05
E-post: amina.nordlundh@koping.se

Ulrika Nälsén (NÄU)
Lärare musik och eng
Telefon: 0221-252 05
E-post: ulrika.nalsen@koping.se

Karin Olsson (OLK)
Lärare musik och matematik
Telefon: 0221-252 39
E-post: karin.olsson@koping.se

Anna Peterle (PEA)
Lärare SVA
Telefon: 0221-252 05
E-post: anna.peterle@koping.se

Lena Pettersson (LP)
Elevassistent
Telefon: 073-699 51 04
E-post: lena.pettersson@koping.se

Carina Persson
Elevassistent
Telefon: 0221-252 37
E-post: carina.persson2@koping.se

Liselott Persson (PEL)
Elevassistent
Telefon: 073-699 51 06
E-post: liselott.persson@koping.se

Eva Rapp Bengtsson (RAE)
Elevassistent
Telefon: 0221-252 34
E-post: eva.rapp-bengtsson@koping.se

Annika Risberg (RIA)
Fritidsledare, chillroom
Telefon: 0221-253 10
E-post: annika.risberg2@koping.se

Sandra Rosendahl (ROS)
Lärare moderna språkval tyska och en
Telefon: 0221-252 05
E-post: sandra.rosendahl@koping.se

Helena Sandberg (SAH)
Lärare textilslöjd
Telefon: 0221-130 63
E-post: helena.sandberg@koping.se

Markus Salin (SAM)
Lärare idrott och ma
Telefon: 0221-162 10
E-post: markus.sahlin@koping.se

Sonia Sandoval Fransson (SFS)
Lärare moderna språkval spanska, ma och fy
Telefon: 0221-252 05
E-post: sonia.fransson@koping.se

Tracy Schankin
Lärare eng
Telefon: 0221-252 39
E-post: tracy.schankin@koping.se

Ulrika Sundström (SUU)
Lärare i hem- och konsumentkunskap
Telefon: 0221-715 91
E-post: ulrika.sundstrom@koping.se

Camilla Svärd (SVC)
Specialpedagog, lärare i matematik
Telefon: 073-699 60 52
E-post: camilla.svard@koping.se

Hanna Thunberg (THH)
Lärare sv och ma. Arbetslagledare år 8
Telefon: 0221-252 39
E-post: hanna.thunberg@koping.se

Beatrice Westerlund (WEB)
Lärare no och ma
Telefon: 0221-252 34
E-post: beatrice.westerlund@koping.se

Hanna Wigforss (WIH)
Lärare moderna språkval tyska och no
Telefon: 0221-252 39
E-post: hanna.wigforss@koping.se

Robert Ågren (AGR)
Elevassistent, Slussen
Telefon: 0221-252 37
E-post: robert.agren2@koping.se

Sidansvarig:

Senast uppdaterad: 28 november 2019

Facebook
Kommunens LinkedIn-sida
Kommunens YouTube-kanal